Правила гри в боулінг.
Боулінг - не та гра, в яку неможливо грати, не знаючи її правил. Переслідуйте основну мету - збити більше кегель і, бажано, кидаючи куля, коли підійде ваша черга. Багато гравців грають "не на корову», а для власного задоволення, тому, ніхто не буде вас лаяти, якщо ви пропустите хід, тому що відійшли відповісти на дзвінок молодої людини, або в бар за черговою порцією «палива» для своєї вечірки. Головна ваше завдання - отримувати задоволення і веселитися! Однак, наші гості, бажаючі вивчити основні правила боулінгу, можуть це зробити за допомогою цього розділу на нашому сайті.
Що таке «страйк»?
Давайте спочатку подивимося на ази боулінгу - основні терміни, знаючи які, ви вже будете виглядати професіоналом на корпоративі або на побаченні з прекрасною дівчиною. Найпопулярніший варіант гри в боулінг - це гра за системою «десяти кеглів». Вона складається з десяти «ходів» кожного гравця - фреймів (frame - «рамка» по-англійськи). У кожному фреймі гравець може зробити два кидки кулі, за винятком останнього фрейма (в деяких випадках).
Якщо на початку фрейму гравець відразу збиває одним ударом все 10 кеглів, то фрейм вдало завершується, це називається - страйк (strike - «вибити» по-англійськи). Якщо хоча б одна з кегель встояла, куля кидається вдруге. Кеглі, збиті за дві спроби, називаються спер (spare - «запасний» по-англійськи). Якщо гравцеві не вдається збити всі кеглі за два кидки кулі в одному фреймі, то фрейм залишається відкритим, якщо тільки кеглі продовжують стояти після першого кидка кулі не утворюють сплати (split - «розділяти» по-англійськи). Спліт називається такий стан декількох кеглів, що залишилися стояти після першого кидка кулі, при якому перша (головна) кегля впала, а дві кеглі або більш залишилися, але не поруч стоять. Два і три послідовних страйка називаються відповідно даблом (double) і тріпл (triple). У десятому фреймі гравець кидає три кулі, якщо він зробив страйк або вибив спер.
Підрахунок очок.
Очки, набрані в кожному фреймі, розраховуються як сума збитих в даному фреймі кеглів і призових очок. За відкриті фрейми, де не були збиті всі кеглі, нараховується кількість очок, рівне лише кількістю збитих кеглів. Призові очки гравець отримує, тільки якщо він зробив страйк або вибув спер. Один страйк оцінюється в 10 очок плюс призові очки, рівні числу кеглів, збитих гравцем за наступні два кидки кулі. За спер нараховується 10 очок плюс число кеглів, збитих гравцем при наступному кидку кулі. Пройшли часи, коли потрібно було вести таблицю очок вручну, тому запам'ятовувати ці тонкощі не обов'язково - за вас все порахує комп'ютерна система підрахунку очок боулінгу AMF, результати в режимі реального часу ви побачите не плазмових екранах над доріжками. Знаком «X» позначається страйк, а спер - «/». У тому випадку, якщо жодна куля не збитися, ставиться прочерк (-). Спліт позначається на моніторі як «O».
Ідеальна гра.
Максимальна кількість очок, які можна набрати в одному фреймі, так само тридцяти (в тому випадку, якщо за страйком слідують ще два страйку), а цілком за гру - триста очок, тобто дванадцять страйків підряд. Фактично, ігри з високими результатами (понад 200 очок) можливі лише при кількох поспіль зроблених страйках, що є показником високої майстерності гравця. Ігри з кількістю максимальною кількістю очок (300) називаються perfect game ( «ідеальна гра» по-англійськи).
Вибір кулі для боулінгу.
Для перерахунку одиниць ваги і довжини, пам'ятайте що 1 дюйм дорівнює 2,54 см, а 1 фунт дорівнює 0,45 кг. Існує загальний стандарт: довжина кола кулі і його вага не повинні перевищувати 27 дюймів (686 мм) і 16 фунтів (7.25 кг) відповідно. В ідеалі вага кулі повинен бути дорівнює 1/10 ваги гравця. Вага кулі написаний на ньому великою цифрою - це і є фунти. Кулі вагою до 9 фунтів підійдуть дітям і підліткам. Жінкам рекомендується вибирати кулі вагою 10-12 фунтів, а чоловікам треба грати кулями вагою 13-16 фунтів. В принципі, чим важче куля, тим краще він контролюється. Тому професіонали зазвичай грають кулями максимального ваги.
Однак, занадто важка куля може нанести травму непідготовленому гравцеві як під час гри (вивихи, розтягнення і навіть розрив зв'язок), так і на наступний день можуть проявитися проблеми з м'язами спини, особливо якщо під час корпоративного турніру гравець був під алкогольної «анестезією» і просто не помітив навантаження на м'язи. Пам'ятайте, ви граєте для задоволення, вибирайте в першу чергу зручну вам взуття та кулі, не женіться за результатами, які ставлять професіонали (вони грають по 6 годин на день без вихідних і для них це робота).
Стандартна куля з трьома отворами береться великим, середнім і безіменними пальцями. Великий палець занурюється повністю, а середній і безіменний тільки до другої фаланги. Мізинець і вказівний палець вільно лежать на поверхні кулі, а долоня лише злегка стикається з нею. Але все ж для гравців-аматорів головним критерієм вибору має бути зручність. Якщо куля зручно лягає в руку, отвори для пальців підходять вам і ви легко можете його кидати, то це ваш куля.